Tam, gdzie miesiąc opłakuje świt

Wędrujący Wiatr to projekt stworzony dwa lata temu przez dwóch muzyków, znanych z Pustoty i Stworza. W wyniku ich współpracy, tego roku wydany został czterdziestominutowy album, „Tam, gdzie Miesiąc opłakuje Świt”. Pięć utworów utrzymanych w nurcie atmospheric black metalu, inspirowane było klimatem nocy, polskim krajobrazem i naturą.
Wedrujący Wiatr

 

Atmospheric black metal to gatunek, który łączy w sobie elementy black metalu wraz z dark ambientem. Z założenia ma wprowadzić słuchacza w melancholię, smutek, a wręcz niepokój czy strach. Dlatego też do utworów często dodawane są odgłosy wiatru, szumu liści, deszczu, czy jak w przypadku „Tam, gdzie Miesiąc opłakuje Świt”, wycie psów lub trzask ogniska.

Już od klimatycznego intro wprowadzającego nas w nastrój mglistej, jesiennej nocy, poprzez „A nurów krzyk Wiatr na skrzydłach Nocy niesie…” aż do instrumentalnego „W srebrnej łunie, pośród chłodów Nocy”, album utrzymuje wysoki poziom i sprawia, że słuchacz zaczyna odczuwać swoistą nostalgię. Nie jest to muzyka do słuchania w tle. Wymaga, aby poświęcić jej nieco czasu, zwłaszcza jeśli ktoś spotyka się z tym rodzajem muzyki po raz pierwszy.

Tam, gdzie Miesiąc opłakuje Świt” to album, który zyskał wielbicieli nie tylko w Polsce. Przychylne opinie słuchaczy otrzymał także za granicą. Mówimy tutaj oczywiście o wąskim gronie, ponieważ Wiejący Wiatr to projekt niezależny, niepromowany przez wytwórnię, zyskujący fanów jedynie dzięki swej muzyce.

Co do kolejnych prac zespołu – nic nie jest wiadome – ponieważ sami twórcy nie zwykli wypowiadać się o swoich planach, jak i komentować tego, co do tej pory stworzyli. To mocny debiut, niesamowicie klimatyczny, niosący ze sobą nieograniczoną przestrzeń dla naszej wyobraźni. Stworzenie czegoś równie dobrego będzie trudnym wyzwaniem dla członków zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *