Na najlepsze rzeczy w życiu trzeba zarobić, czy dostajemy je za darmo?

W dzisiejszym świecie ludzie pragną mieć wszystko, co najlepsze. Pracują bardzo ciężko, aby osiągnąć perfekcje. Zatem czy na najlepsze rzeczy w życiu trzeba zarobić, czy dostajemy je za darmo?

zdjęcie do artykułu #1

Niezaprzeczalnym faktem jest, że nie można kupić rzeczy takich jak miłość, rodzina czy prawdziwa przyjaźń i to one są zazwyczaj najważniejsze w naszym życiu. Niemożliwym jest zmusić kogoś aby czuł coś, czego nie chce czuć. Bycie kochanym i akceptowanym przez innych jest prawdziwym darem losu. Ponadto każdy pragnie być szczęśliwy, to jest również jedna z najlepszych rzeczy w życiu. Szczęście jest czymś indywidualnym, nie można go policzyć, ale bez niego życie nie ma najmniejszego sensu.

Z drugiej strony rozwijanie swoich umiejętności, inwestowanie w hobby, w coś do czego ma się „smykałkę” kosztuje majątek. Aby być najlepszym w danej profesji, trzeba nieustannie inwestować w nowy, drogi sprzęt lub płacić za dodatkowe lekcje z wybitnymi nauczycielami. W dodatku życie w luksusie jest niesamowicie kosztowne. Nie można dostać szybkich samochodów, dużych domów z basenem czy ciuchów od projektantów za darmo. Aby pozwolić sobie na takie życie, trzeba zarabiać majątek.

Podsumowując, uważam że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo, jednakże najlepsze materialne rzeczy kosztują fortunę. Od nas zależy do czego chcemy dążyć w życiu, jaka jest nasza hierarchia wartości. Pędzimy za luksusem i wynalazkami techniki, czy doceniamy te prawdziwe wartości życiowe, które są bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *