„Prawdziwe morderstwa”

Znana autorka bestselerowej serii książek o Sookie Stackhouse, na podstawie której HBO nakręciło serial Czysta Krew, Charlaine Harris wydała niedawno książkę pt. „Prawdziwe morderstwa”. W nowej książce, która zapewne spodoba się miłośnikom zagadek kryminalnych autorka odstępuje od wątków nadprzyrodzonych, wręcz przeciwnie, zaskakuje czytelnika zwyczajnością, kontrastującą z wplecionymi wątkami kryminalnymi.

prawdziwe-morderstwa

Wszystkie wydarzenia są powiązane z członkami klubu prawdziwych morderstw, do którego należy również główna bohaterka Aurora Teagarden. Do klubu należą miłośnicy kryminalnych zagadek z przeszłości. Podczas jednego ze spotkań zostaje znaleziona martwa była członkini klubu, zamordowana w identyczny sposób jak w zbrodni z przeszłości, która miała być omawiana tego wieczoru. Ale to jest dopiero początek zmagań klubu prawdziwych morderstw z fanatycznym zabójcą, każdy jest potencjalną ofiarą, ale i potencjalnym zabójcą. Główna bohaterka Aurora Teagarden, jest zwyczajną bibliotekarką, przeciętną pod każdym względem, jednak jej atutem jest spryt i inteligencja, które pomogą jej w rozwiązaniu mrocznej zagadki.

„Prawdziwe morderstwa” to książka lekka, nie porusza ważnych światowych problemów, nie jest naszpikowana morałami, jest łatwa i przyjemna, szybko się ją czyta. W przeciwieństwie do niektórych kryminałów czytelnik nie musi czekać do ostatniego rozdziału na zaskakujące wydarzenie lub zwrot w śledztwie. Niezwykła jest też sama idea przedstawienia głównej bohaterki jako osoby nie różniącej się niczym od innych. W pewnym sensie jest ona tylko tłem wydarzeń. W prawdzie to ona prowadzi nieoficjalne dochodzenie, ale jednak odnosi się wrażenie, że jest tylko pionkiem odkrywającym karty w odpowiednim momencie.

Książka Charlaine Harris bardzo przypadła mi do gustu, przyjemnie się ją czyta, a ostateczne wydarzenia są nieprzewidywalne i dostarczają dużej dawki wrażeń. „Prawdziwe morderstwa” zdecydowanie mogą umilić fanatykom kryminałów deszczowe, sobotnie wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *