Czego słuchają Rzeszowiacy?

Słoneczne październikowe popołudnie. Na ulice Rzeszowa zaczynają wylewać się tłumy uczniów i pracowników, którzy po całym dniu zmierzają w kierunku własnych mieszkań. Co druga osoba na uszach ma słuchawki. Stąd też pytanie – czego słuchają?

trolololo

Rzeszów, mimo iż jest stolicą Podkarpacia, pod względem koncertów wypada bardzo słabo. Światowej klasy zespoły przyjeźdżające do Polski wybierają większe miasta na organizację swoich występów, natomiast (wciąż te same) polskie kapele witają w Rzeszowie średnio co 2-3 miesiące. Lokalne formacje muzyczne przed większą publicznością mogą pokazać się praktycznie raz w roku podczas Rockowej Nocy, kiedy organizowany jest konkurs młodych zespołów, w którym wygrać mogą między innymi 60 godzin w studiu nagraniowym. Uczestnicy koncertu nie wyczekują jednak ich występu, a gwiazdy wieczoru (w tym roku był to Oddział Zamknięty). Podsumowując – na zagraniczne występy musimy wybrać się nieco dalej, a na promocję nowych w branży muzycznej nie możemy liczyć.

Skoro miasto nie oferuje ciekawych wydarzeń muzycznych, to czego słuchają rzeszowiacy? Na to pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w naszej sondzie, w której pytaliśmy losowych przechodniów jakich gatunków, wykonawców czy piosenek słuchają. Efekty naszej pracy sprawdźcie sami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *