Slender Man – miejska legenda?

Slender Man (z ang. ,,chudy mężczyzna”) to tajemnicza postać , znana z wielu legend i gier. Po raz pierwszy pojawiła się ona na zdjęciach z forum SomethingAwful. Zdjęcia często pokazywały bawiące się dzieci, które nie zwracały uwagi na człowieka o smukłej sylwetce w tle. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie nadzwyczajny wzrost postaci oraz to, iż pojawiała się ona bez twarzy. Kim właściwie jest Slender Man? Czy naprawdę jest tylko zwykłą miejską legendą?

slenderman_by_damienworm-d662qps

Powyższe pytanie byłoby oczywiste, gdyby nie to, że po sieci krążą, dla niektórych straszne – a dla innych niewiarygodne zdjęcia – które dokumentują jego istnienie. Można przypuszczać, że wiele z nich to zwykły, popularny dzisiaj – fotomontaż. Zapewne legendy o tak spopularyzowanym wysokim mężczyźnie bez twarzy oddalają nas od tych przekonań, tym bardziej, że na ich podstawie powstała seria gier i filmów. Czy to znaczy, że mamy się go obawiać?
Świetną odpowiedzią na to pytanie jest samo, bardzo wiarygodne zdjęcie zrobione przypadkiem w parku.

www.wikipedia.pl, Slender Man

Pierwszy raz spotkałam się z Slendym w grze. Gdyby nie szum, który ta gra wywołała w internecie to podejrzewam, iż ponad połowa z nas nie wiedziałaby kim jest ta niezwykła postać. Slender Man często jest pokazany jako mężczyzna bez twarzy, odziany w garnitur lub smoking, o nienaturalnym wzroście i jasnej karnacji. Wierzący w Slendera mówią, iż zamieszkuje on tylko wielkie lasy z dużą ilością mgły, co sprzyja jego kamuflażowi. W sumie nie byłby taki straszny gdyby nie to, że jest postrzegany jako omen tragedii, która ma wkrótce nastąpić. Jego pojawienie sie na zdjęciach często zwiastuje śmierć fotografowanej osoby lub grupy osób.

 

www.slenderman.pl

Slender Man najczęściej porywa dzieci, nie dokońca wiadomo w jakich celach. Ciekawe jest to, iż przed porwaniem dziecka, Slendy zaprzyjaźnia się z nim. Nie okazuje mu wrogości, a dziecko dzięki temu nie okazuje strachu. W przypadku dzieci Slender Man działa raczej szybko, natomiast dorosłych z niezrozumiałych powodów dręczy i prześladuje, co często powoduje poważne schorzenia psychiczne u ofiary. Nie można określić w jaki sposób wybiera sobie ofiarę. Jeżeli jest to osoba dorosła, to musiała wcześniej przeżyć tragedię.

tumblr.com, Slender Man, art

Obecność Slendera w filmach na YouTube cechuje się zakłóceniami i szumami, dodatkowo pokazuje nam jak przebiega „dręczenie” ofiary. Dobrym przykładem tutaj jest seria składająca się z 50 filmów pod tytułem Marble Hornets Project. Opowiada ona o mężczyźnie, Aleksie, który jest prześladowany przez Operatora (czyli Slender Mana) i w końcu znika – w domyśle, porywa go Operator. Przed zniknięciem Alex przekazuje filmy swojemu przyjacielowi, z prośbą o zniszczenie, jednak przyjaciel umieszcza je w internecie. I tak stają się dostępne dla nas. Zbliżona seria to EverydayHybrid.

(Marble Hornets Project)

 

Ile jest prawdy w tych wszystkich opowiadaniach o Slenderza? Tego nikt nie wie… no chyba, że sam Slendy 😉

 

mat. promocyjny, gra, the Slender Man

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *