Piękność prosto z Hollywood – Ava Gardner

Annex - Gardner, Ava_NRFPT_09
Tajemnicza i pociągająca. Pragnienie wielu mężczyzn. Elizabeth Taylor zachwycała się jej urodą. Kim była Ava Gardner?

Aktorka, a z powołania sekretarka, urodziła się w 1922 roku w Smithfield w Północnej Karolinie. Nigdy nie aspirowała na bycie gwiazdą, stało się to przypadkiem, gdy szwagier zrobił jej zdjęcia i rozesłał je po wytwórniach. Początkowo statystowała i grała w reklamach. Dopiero spotkanie mężczyzn ówczesnego showbiznesu umożliwiło jej rozwijanie kariery. „Sława dała mi wszystko, czego nigdy nie pragnęłam”. Ava nigdy tak naprawdę nie chciała być znana, bardziej interesowała ją dobra zabawa. Była bezpretensjonalna, bezpośrednia ale przede wszystkim ceniła sobie wolność. Uchodziła za wybuchową kobietę, wobec reżyserów była jednak bardzo posłuszna – nigdy nie była złośliwa, ani mściwa. Miała bardzo silny temperament z którym nie lubiła się ukrywać. Była inteligentna, dobrze znała swoje wady i zalety. Wiedziała, jak działa na mężczyzn, zdawała sobie jednak sprawę z tego, że jako aktorka nie ma wielkiego talentu.Traktowała swoją pracę mało poważnie, scenariusze przeglądała dopiero w drodze na plan. Brakowało jej pewności siebie, była bardzo samokrytyczna. Ma to jednak swoje korzenie w związkach aktorki.

936full-ava-gardner

Miała wielu adoratorów, m.in. Howard’a Hughes’a, którego omal nie zabiła podczas szarpaniny w jej domu, czy  Ernesta Hemingway’a. Podczas swoich początków na planie filmowym wpadła w oko największej ówczesnej gwieździe – Mickey’owi Rooney’owi, którego żoną została w wieku lat 19. Był to jednak krótki związek, wytrzymali ze sobą rok. Uważano, że byli zbyt młodzi na małżeństwo.

Kolejny mąż Avy był klarnecistą i bandliderem. Artie Shaw mocno krytykował żonę za brak ukończonych studiów oraz nie włączanie się w dyskusje ze znajomymi intelektualistami. Gardner czuła się jak zwierzątko, co przyczyniło się do jej tak niskiego mniemania o samej sobie. Próbowała jednak dorównać mężowi zapisując się na lekcje szachów. Po przegranej Shaw’a, nigdy więcej ze sobą nie zagrali. Po rozwodzie otrzymała świetną propozycję zawodową – rolę femme fatale w Zabójcach. Podczas bycia gwiazdą większego formatu wyszła ponownie za mąż, tym razem za Franka Sinatrę. Mimo że małżeństwo zakończyło się po 6 latach, Sinatra był jej prawdziwą miłością. Przeżyli ze sobą wiele wspaniałych przygód. Kiedyś pijani pojechali na pustynię i strzelali z pistoletu do znaków drogowych, dopóki nie zatrzymała ich policja. Dwukrotnie była z nim w ciąży, dwukrotnie ją usunęła, ponieważ uważała, że Frank nie nadaje się na ojca.

sinatra i gardner
Ava do końca była gwiazdą – nawet po sześćdziesiątce, gdy schorowana mieszkała w Londynie. Nikomu jednak nie opowiadała o swoich dolegliwościach. Po całym życiu pełnym zabaw, dostała wylewu i skończył się czas na przyjemności. Do końca uważana była za najpiękniejszą kobietę świata. Zmarła w 1990 roku w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *