MOTTO TYGODNIA 
Patriam amamus non quia magna,
sed quia nostra.
"Ojczyznę kochamy nie dlatego, że jest wielka, ale ponieważ jest nasza."Znalezione obrazy dla zapytania flaga polski powiewająca gif
Lucius Annaeus Seneca 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Relacja z pobytu grupy uczniów z Madrytu w Rzeszowie w ramach międzynarodowej wymiany

W dniach 14-21marca mieliśmy ogromną przyjemność gościć w ramach wymiany zorganizowanej przez naszą szkołę oraz szkołę IES Valdebernardo grupę Hiszpanów z Madrytu. Pobyt Hiszpanów rozpoczął się w Krakowie wspólną wizytą na Wawelu, a następnie zobaczyliśmy najpiękniejsze miejsca, z których słynie krakowski rynek.

Będąc już w Rzeszowie, zwiedziliśmy miasto oraz podziemną trasę turystyczną.
h2h3

Gościliśmy również naszych przyjaciół z Hiszpanii w murach naszej szkoły, gdzie gorąco przywitał ich Pan Dyrektor. Przyprowadziliśmy ich również na jedną z naszych lekcji.
h4h5

 

 

 

 

 

 

 

 

Hiszpanie mieli też okazję poznać Polskę poprzez jej dawne zwyczaje i tradycje, gdy kosztowali nasze tradycyjne potrawy, lepili w glinie i poznawali naszą kulturę ludową w szerokim jej pojęciu.h8

 

h6

h7

h10

Te 7 dni były głównie wypełnione rozrywką w postaci m.in. wieczornego bilarda, kręgli, obejrzenia na żywo meczu Asseco Resovii, jednak znalazł się też czas na chwile zadumy, gdy udaliśmy się do Muzeum Obozu Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.
h11

 

Pomimo zimowej i chłodnej aury wszystkim dopisywał dobry humor i z mieszanką smutnych i zarazem wesołych emocji, pożegnaliśmy naszych przyjaciół z ekscytującym faktem, że już za niecały miesiąc widzimy się w Madrycie.
h12

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.