MOTTO TYGODNIA 
Omne ignotum pro magnifico.
"Wszystko, co nieznane, wydaje się wspaniałe."
Publius Cornelius Tacitus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Zbieraliśmy z pompą!

akcja Zbiórka z pompą27 października 2018 roku na rzeszowskich Bulwarach odbyła się "Zbiórka z pompą" czyli akcja charytatywna, w czasie której były zbierane fundusze na Fundację Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas akcji mieszkańcy Rzeszowa ustanowili rekord Polski w ilości osób robiących pompki przez minutę - 126 osób przez minutę robiło pompki na scenie na Bulwarach. Akcja została zorganizowana przez uczniów naszej szkoły Jakuba Beresia i Oskara Dobrzenieckiego z klasy 1f, którzy w ramach projektu "Zwolnieni z teorii" postanowili zrobić "Zbiórkę z pompą". Uczniowie nie tylko pozyskali sponsorów, uzyskali patronaty, zaangażowali władze miasta, jak również zachęcili mieszkańców miasta do licznego stawienia się na Bulwarach rzeszowskich. Akcję prowadził radny miasta Rzeszowa pan Waldemar Wywrocki.

Podczas akcji nie tylko zbierano fundusze ale również prowadzona była licytacja m.in. rękawicy bokserskiej z podpisem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, Krzysztofa Głowackiego i Łukasza Różańskiego, koszulek np. z podpisem mistrzyni świata w kickboxingu pani Iwony Nierody i jak również rzeczy ufundowanych przez innych sportowców i sponsorów. W zbiórkę włączyli się znani sportowcy m.in. Iwona Nieroda, Łukasz Różański, gracze z drużyny futbolu amerykańskiego z Rzeszowa "Rzeszów Rockets" oraz siatkarki z rzeszowskiej drużyny KS DevelopRes Rzeszów.

Dzięki działaniu i pracy naszych uczniów Jakuba i Oskara został ustanowiony rekord Polski oraz wsparcie otrzymało Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie gratulujemy!!! 

Relacja TVP Rzeszów na stronie: https://rzeszow.tvp.pl/39664923/zbiorka-z-pompa-dla-podkarpackiego-hospicjum-dla-dzieci

zbiórka z pompą 4 zbiórka z pompą 3

zbiórka z pompą 6

zbiórka z pompą 5

   zbiórka z pompą 7   

akcja Zbiórka z pompą 2

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.