MOTTO TYGODNIA 
Tempora mutantur,
et nos mutamur in illis.
"Czasy się zmieniają
i my się wraz z nimi zmieniamy."
Przysłowie łacińskie
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Debata oksfordzka "Dziedzictwo Unii Lubelskiej zostało zaprzepaszczone"

23 września 2019 w I LO w Rzeszowie odbyła się debata historyczna na temat „Dziedzictwo Unii Lubelskiej zostało zaprzepaszczone”. W debacie spotkały się dwie drużyny – z I LO im. S.Staszica w Lublinie oraz drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: K.Kiebała, Kaja Szymańska z kl. 2b oraz Tymon Kosiorowski z kl. 3a i Szymon Szurlej z kl. 3b. W składzie sędziowskim znaleźli się pani Katarzyna Kyc z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, pan Mateusz Werner z historyk z wydziału kultury Urzędu Marszałkowskiego oraz pan Szymon Jakubowicz – redakor naczelny „Podkarpackiej Historii”. Marszałkiem debaty była nasza absolwenta Antonina Kaweńska. Poziom debaty był bardzo wysoki i jury miało trudne zadanie. Niewielką różnicą wygrała nasza drużyna, która obaliła tezę i przekonała sędziów, że jednak dziedzictwo Unii Lubelskiej nie zostało zaprzepaszczone. Drużyna z Lublina przygotowywana była przez pana prof. Zbigniewa Smutka, drużyna z Rzeszowa pod opieką pani prof. Katarzyny Mróz.
Debata oksfordzka „Dziedzictwo Unii Lubelskiej zostało zaprzepaszczone” została zorganizowana w ramach projektu POZNAJMY WSPÓLNIE DZIEDZICTWO NARODÓW W 450. LECIE UNII LUBELSKIEJ, który w ubiegłym roku wygrał w budżecie obywatelskim.

debata uniadebata unia 2

debata unia 3debata unia 4

 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.