MOTTO TYGODNIA 
Scire volunt omnes,
studiis incumbere pauci.
"Wszyscy chcą wiedzieć, poświęcić się
nauce nieliczni."

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

office365info

Radio Rzeszów o projekcie uczniów I LO

Radio Rzeszów 15 grudnia w audycji „Tu i Teraz” o projekcie zatytułowanym „Tu Byłem #SIKORSKI”. To cykl warsztatów edukacyjnych, spotkań i działań twórczych, które mają przybliżyć młodym ludziom postać generała Władysława Sikorskiego. Chodzi o ten okres w życiu Sikorskiego, kiedy był uczniem I Gimnazjum w Rzeszowie, czyli dzisiejszego I LO.

Jakim człowiekiem w młodości był późniejszy Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych? Czy z jego postawą można się dziś utożsamiać? Jak zainteresować dziś młodych ludzi postaciami historycznymi i przedstawiać je za pomocą współczesnych mediów? Opowiadają o tym organizatorzy i uczestnicy projektu „Tu Byłem #SIKORSKI”: Natalia Koza, Aneta Pastuszak i Mateusz Domarski.

Audycja

Nowiny o studniówkach

3 grudnia Nowiny24.pl piszą o organizacji studniówek w okresie pandemii. W artykule wypowiadał się m.in dyrektor I LO Piotr Wanat: Artykuł

Radio Rzeszów o Dniu Życzliwości

Julia Wiater i Mateusz Kulig z klasy 2 ag, wraz z panią pedagog Dorotą Rakocy, wzięli udział 19.11.2020 r. w audycji "Świat Młodych" Radia Rzeszów.
Ich wystąpienia związane były z II Dniem Życzliwości organizowanym w naszym liceum i płynącymi stąd refleksjami na temat relacji miedzyludzkich i radzenia sobie z emocjami. Zaprezentowano też wydarzenie Dnia Życzliwości w I LO w Rzeszowie.
O audycji

Nasi uczniowie w TVN

Katarzyna Kiebała i Jakub Kłodowski w programie Dzień Dobry TVN opowiadali o projekcie „Sprawdzeni” zrealizowanym w ramach VIII edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Program

Absolwent I LO Rektorem AGH

Nowiny24.pl informują, że prof. dr hab. inż. Jerzy Lis -  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Rzeszowie -  został Rektorem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Artykuł

 

Radio Rzeszów o nagrodzie dla I Liceum

I Liceum zostało wyróżnione jako Złota Europejska Szkoła Praworządności - za wybitne osiągnięcia uczniów w olimpiadach społeczno-prawnych. Z tej okazji Wojciech Pietryka, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie był goście Radia Rzeszów.

Posłuchaj rozmowy

Audycja w Radiu Rzeszów

W audycji  Radia Rzeszów "Świat Młodych" uczennica I Liceum - Paulina Wład - opowiada o "Panu Wołodyjowskim" Henryka Sienkiewicza.

Audycja

O zdalnym nauczaniu w Radiu Rzeszów

W "Świecie Młodych" w Radiu Rzeszów o najnowszym numerze magazynu "Spiritus Scholae" wydawanego w I LO w Rzeszowie opowiada Julia Szcząchor. A o tym, dlaczego warto przeczytać "Potop" opowiadała maturzystka Paulina Wład.

Audycja

Zdalne nauczanie w ILO

29 marca Wyborcza Rzeszów o zdalnym nauczaniu w I LO w Rzeszowie. Cały artykuł na stronie: rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow

Zdalne lekcje. Rzeszów stawiany za wzór:

'Tylko kilka miast gotowych do zdalnego nauczania'.

Agata Kulczycka, 29 marca 2020 | 09:56

Kiedy 25 marca lekcje online z powodu epidemii koronawirusa stały się obowiązkowe w całym kraju, Rzeszów mógł być spokojny. Zakup pakietu Office 365 od Microsoftu okazał się strzałem w dziesiątkę, a ruch na miejskich serwerach bił wszelkie rekordy.

Wtorek, godz. 10. Dzień przed tym, jak we wszystkich szkołach w Polsce nauczanie zdalne staje się obowiązkowe. W IIIb właśnie zaczyna się lekcja WOS. Zosia jest u siebie w domu w Cisnej, Martyna w Pstrągowej, Szymon w Gwoźnicy, a Iga z Pikulic pod Przemyślem w drodze do Rzeszowa. Kiedy lekcja się zaczyna, są z mamą w Dubiecku, kiedy kończy, właśnie dojeżdżają do Rzeszowa.

Wszystkich nas łączy Teams

Tych licealistów i pozostałych z Rzeszowa, którzy także tego dnia są u siebie w domach, skomunikował Teams – narzędzie, dzięki któremu można się połączyć na rozmowie wideo. Tylko prowadzący zajęcia Piotr Wanat jest w szkole przy ul. 3 Maja.

I LO

To I LO w Rzeszowie, zabytkowy budynek stojący w centrum miasta, przy wyjątkowo pustym z powodu koronawirusa reprezentacyjnym deptaku miejskim.

Piotr Wanat, nauczyciel WOS, historii, metodyk z zamiłowania i dyrektor I LO, na lekcję zaprosił również studentów. – Kiedy współpracująca ze mną dr Elżbieta Biesiadecka z Uniwersytetu Rzeszowskiego zadzwoniła, że w związku z koronawirusem zajęcia ze studentami, na które przychodzi od kilkunastu lat, musimy odwołać, zaproponowałem, żeby tego nie robić. Dołączyłem na ten czas studentów do naszej chmury i mogli na żywo uczestniczyć w lekcji – mówi Piotr Wanat.

 Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta 

Współczesna szkoła: w chmurze, ze Swayem i Formsami

Dyr.Wanat 1Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Czytaj więcej: Zdalne nauczanie w ILO 

Lekcje w czasach koronawirusa

24 marca na portalu Nowiny24.pl ukazał się artykuł Beaty Terczyńskiej Lekcje w czasach koronawirusa. Coraz więcej szkół w Rzeszowie dobrze radzi sobie z prowadzeniem zdalnego nauczania W artykule wypowiadał się m.in dyrektor I LO Piotr Wanat.

nowiny24.pl

Nauczanie na odległość. Jak to działa w I LO?

30 marca w Polskim Radiu Rzeszów audycji Sprawa w toku rozmawiano, jak działa nauczanie na odległość. Gośćmi programu byli Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie Zbigniew Bury. O tym, jak to działa w I LO mówi zarówno pani Kurator (min. 7.09) jak i Dyrektor Wydziału Edukacji (min. 15.09): 

https://www.radio.rzeszow.pl/audycje

W Radiu Rzeszów o czasie kwarantanny

19  marca w audycji  "Świat Młodych" o tym, jak wygląda nauczanie online i czas kwarantanny wypowiadał się p. dyrektor Piotr Wanat oraz uczennice Zuzanna Leś i Paulina Wład. Audycji można posłuchać TUTAJ. 

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.