MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

office365info

Radio Rzeszów o spektaklu uczniów I LO

26 listopada Radio Rzeszów o spektaklu uczniów I LO w Rzeszowie, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 listopada o godzinie 18:00 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Młodzi artyści zaprezentują spektakl zatytułowany "Śpieszmy się kochać ludzi…".

Artykuł

Nasz Dom Rzeszów o Jubileuszu I LO

Czasopismo Nasz Dom Rzeszów pisze o Jubileuszu I LO. W numerze 156 z października 2018 roku ukazał się artykuł Andrzeja Grzywacza pt: "Jubileuszowe retro. 360. urodziny Collegium Ressoviense. Nasz Dom Rzeszów, nr 156, 10.2018, str. 10.

RzeszówNews o inicjatywie uczniów I Liceum

RzeszówNews pisze o inicjatywie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, Oskara Dobrzenieckiego i Jakuba Beresia, którzy postanowili w nietypowy sposób zorganizować zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. „Zbiórka z pompą” odbędzie się 27 października od 10:00 do 12:30 na rzeszowskich bulwarach. 
 

Było charytatywnie i z pompą!

27 października na rzeszowskich bulwarach udało się ustanowić rekord Polski. Akcji zorganizowanej rzez uczniów I Liceum -Jakuba Beresia i Oskara Dobrzenieckiego towarzyszyły koncerty, gry i zabawy dla dzieci oraz aukcja. Podczas trwania pikniku, wolontariusze prowadzili zbiórkę na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. 

Więcej o akcji w mediach: 

Radio Via
TVP Rzeszów
Nowiny
Radio Rzeszów

Akcja charytatywna

Młodzież z I LO chce pobić rekord Polski w robieniu pompek i tym samym pomóc podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Tzw. Zbiórka z Pompą organizowana jest w ramach projektu "Zwolnieni z Teorii". Dla Radia Via wypowiadali się uczniowie organizujący akcję oraz dyrektor I Liceum p. P. Wanat.

Radio Via

Nowiny o Józefie Hermanie Osińskim

Portal Nowiny24.pl pisze o Józefie Hermanie Osińskim, wychowanku i nauczycielu rzeszowskiego Kolegium Pijarów, dziesiejszemu I Liceum Ogólnokształcącemu w Rzeszowie. W sobotę w Rzeszowie został odsłonięty jego pomnik.
 

Jak rozpoznać młodych zdolnych

25.06.2018r. w audycji Radia Rzeszów "Dyskusyjny Klub Radiowy", o tym jak rozpoznać młodych zdolnych rozmawiali: pan prof. Wojciech Pietryka, tegoroczna maturzystka Gabriela Denasiewicz, kl. 3e, Dominik Hajder kl. 2b i Kajetan Korszeń kl. 2d.

Zapraszamy do wysłuchania audycji: TUTAJ

Rozmowa w Radiu Rzeszów

8 czerwca w audycji "Gość Dnia" w Radiu Rzeszów dyrektor I Liceum p. Piotr Wanat wypowiadał się o szkole, jubileuszu, sukcesach, planach związanych ze szkołą.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.