MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Zaloguj się

Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?  

Archiwum wiadomości

office365info

Ranking szkół średnich

4 czerwca 2018 Nowiny24.pl piszą o najczęściej wybieranych szkołach średnich wśród absolwentów gimnazjów. I LO wśród najbardziej obleganych Liceów.

Artykuł

Matura 2018

TVP Rzeszów o zbliżających się przygotowaniach do egzaminów maturalnych:
rzeszow.tvp.pl


4 maja o godzinie 7:30 rano, w programie Poranek z TVP  Rzeszów wypowiadał się dyrektor I LO Piotr Wanat. Tematem były rozpoczynające się w tym dniu egzaminy maturalne.

Pieniądze dla I Liceum

Gazeta.pl: Blisko milion złotych wyda na doposażenie w nowoczesny sprzęt, zajęcia dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli I LO w Rzeszowie. - Wywalczyliśmy te pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego i przenosimy szkołę w XXI wiek - mówi Piotr Wanat, dyrektor I LO w Rzeszowie.

wyborcza.pl

O historii w TVP 3

19 kwietnia w programie "Echa dnia" w  TVP 3 wypowiadał się Wojciech Pietryka, nauczyciel I LO w Rzeszowie m.in. o zmianach w programie nauczania historii:

tvp3.tvp.pl

W Radiu o edukacji

24 kwietnia w Polskim Radiu Rzeszów w audycji "Świat się zmienia" wypowiadał się dyrektor I LO - Piotr Wanat. Mówił o tym, jak szkoła dostosowuje się do współczesnych wymagań edukacyjnych. Poinformował, że I Liceum stara się o duże dofinansowanie ze środków unijnych na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i sprzęt TIK. Planowane zakupy będą zamykać się w kwocie 200-300 tys. zł. To ogromne wsparcie dla szkoły i możliwość korzystania przez uczniów z najnowocześniejszego sprzętu.

Radio Rzeszów o studniówce

 13 lutego 2018 r. w audycji Radia Rzeszów "Świat się zmienia", Filip Szela, uczeń klasy 3d, wypowiadał się na temat współczesnej studniówki.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.