MOTTO TYGODNIA 
Tempora mutantur,
et nos mutamur in illis.
"Czasy się zmieniają
i my się wraz z nimi zmieniamy."
Przysłowie łacińskie
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Międzynarodowy Dzień Teatru

teatr lwówMiędzynarodowy Dzień Teatru został ustanowiony na 27 marca, z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w roku 1961 dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.

Aktor, gdy tylko wchodzi na scenę i zakłada maskę, staje się na moment kimś innym.To symbol, który skrywa jakąś tajemnicę, zamienia aktora w inną postać, którą widz musi odkryć.Serdecznie zapraszamy do korzystania z zasobów internetowych i oglądania spektakli online i w ten sposób do włączenia się w święto teatru!

 

https://ninateka.pl/filmy/teatr,spektakle
https://ninateka.pl/strona/internetowy-teatr-tvp-dla-szkol
www.iteatr.tvp.pl

Dziady w I Liceum

dziady

Ze względu na podwójny rocznik Dziady odbędą się 30 i 31 października. W te dni będziecie mogli puścić wodze fantazji i wcielić się w najupiorniejsze postacie. Nie ograniczajcie swojej kreatywności, ponieważ najbardziej oryginalny strój otrzyma nagrodę.
ŚRODA- przebierają się klasy pierwsze po podstawówce i trzecie,
CZWARTEK- przebierają się klasy drugie i pierwsze po gimnazjum.
Aktywna będzie również kawiarenka, do której będziecie mogli zanosić swoje upiorne wypieki biorące udział w konkursie. Będą one recenzowane przez grono pedagogiczne, a wyniki zostaną ogłoszone w pierwszym odcinku naszej szkolnej telewizji.
Przygotowaliśmy także ściankę do zdjęć oraz konkursy i zabawy, które odbędą się podczas długiej przerwy w sali 34.

 

Zapraszamy na spektakl

 Klasa medialna 1B zaprasza na spektakl!

plakataco400Uwaga!
Obowiązują indywidualne darmowe zaproszenia
dostępne u organizatorów z 1B.

National Theatre Live: Of Mice and Men

mice

Multikino i British Council zapraszają na pierwszą retransmisję spektaklu „Myszy i ludzie". Sztukę w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie" będzie można zobaczyć 15 stycznia o godz. 19:00 w Multikinie. Szczegóły na stronie kina.

"Szkoła żon" w Teatrze Starym

szkoła3

 

*Szkoła żon (L'école des femmes)*

Spektakl, o którym tym razem piszę, jest niebanalny, a zarazem wywołujący wiele radości i śmiechu. ''Szkoła żon'' Moliera powstała w 1662 i do dziś dnia podziwiać ją możemy na scenach teatru. Cóż więc tak pociągającego, interesującego lub inteligentnego kryje się pod tytułem ''Szkoła żon''? Czy jest to coś tak bardzo uniwersalnego, ponadczasowego, po co współcześni ludzie ciągle sięgają? Moja odpowiedź brzmi: tak! To humor i lekkość spraw ciężkich nigdy ludziom się nie znudzi.

 

Czytaj więcej: "Szkoła żon" w Teatrze Starym

Dybuk w Grand Hotelu

"Dybuk"


Miałam okazję obejrzeć spektakl o tematyce żydowskiej. "Przedmieście" - nowy rzeszowski teatr, zapewnił mi dawkę teatralnych wrażeń pierwszego lutego podczas Wieczoru Kuchni Żydowskiej w Hotelu Grand w Rzeszowie. Oprócz skosztowania potraw wyśmienitej kuchni, goście mieli okazję obejrzeć spektakl, jak już wspomniałam o tematyce żydowskiej, w reżyserii Anety Adamskiej.

grand1

Czytaj więcej: Dybuk w Grand Hotelu

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.