MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Magia kina

kino

Mam nadzieję, że czasem porzucacie  facebook’a (marzenia ściętej głowy, wiem, wiem) i zaglądacie na inne strony. Na stronie naszej szkoły (jak widać takowa istnieje), co jakiś czas ukazywać się będą moje recenzje filmowe. Nazywam się Daria Łukaszyńska i zapraszam do Świata Kina!

Czytaj więcej: Magia kina

Film: Bitwa Warszawska 1920

Red. Daria Łukaszyńska

1920s

Najnowszy film Jerzego Hoffmana śmiało można zaliczyć do filmów machania szpadami, prucia z karabinów maszynowych, przelewu krwi, poodcinanych kończyn i wielkich przemów ważnych ludzi. Wszystko to na tle miłości ułana Jaśka (Borys Szyc) oraz jego pięknej żony Oli (Natasza Urbańska), która gotowa jest poświęcić karierę aby móc dzielić losy swojego ukochanego i wyrusza na front aby tak jak walczyć z wrogiem ze wschodu. To wiemy ze zwiastuna, w takim razie czego nowego dowiadujemy się z filmu? Wizja Hoffmana jest poukładana i szablonowa. Wszystko w „Bitwie…” jest poprawne, nie obraża niczyich przekonań. Piłsudski (Daniel Olbrychski) jest mądry, sceptyczny i dystyngowany. Naród polski gotów jest oddać życie za ojczyznę, kościół katolicki odgrywa znaczącą rolę, a wątek miłosny jest niczym nie skażony, wyidealizowany i zbyt poprawny aby widz mógł przejąć się losami bohaterów.

Wiele do życzenia pozostawia również talent aktorski Nataszy Urbańskiej. Jako aktorka typowo teatralna prawdopodobnie nie mogła odnaleźć się przed kamerą i niektóre z zachowań były przerysowane i uwydatnione. Kamera tego nie lubi, widz musi mieć poczucie, że to co dzieje się w filmie jest niemal spontaniczne, tutaj niestety tego zabrakło, ale jest to wybaczalne w kinie „edukacyjnym” jakim jest „Bitwa Warszawska 1920”.

Czytaj więcej: Film: Bitwa Warszawska 1920

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.