MOTTO TYGODNIA 
Memoria minuitur nisi exercetur.
"Pamięć zmniejsza się,
o ile się jej nie ćwiczy."
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Debata i sesja naukowa poświęcona Traktatowi Wersalskiemu 29.11. godz. 9.30

Spotkanie z Niepodległą program images 01 Art grafika 2019 thumb medium530 0Serdecznie zapraszamy na sesję naukową poświęconą Traktatowi Wersalskiemu, która odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Sesję poprzedzi debata oksfordzka o godz. 9.30,  w której uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Kiebała, Kaja Szymańska z kl.2b oraz Tymon Kosiorowski z kl. 3a, Szymon Szurlej z kl. 3b zmierzą się z I Liceum z Leżajska. Teza debaty brzmi "Traktat wersalski - sukces polskiej dyplomacji".

 

Zaproszenie do udziału w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Do 12 listopada trwa nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego będą tworzyli młodzi ludzie z terenu Podkarpacia, zainteresowani aktywnym uczestnictwem w życiu publicznym.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje dotyczące naboru, terminów i warunków uczestnictwa są dostępne na stronie www.mlodziezowysejmik.podkarpackie.pl

Czytaj więcej: Zaproszenie do udziału w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Konkurs Wiedzy o Antyku

kariatydyW poniedziałek 4 listopada 2019 roku o godzinie 14.20 w sali nr 12 odbędzie się I etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej. W konkursie mogą brać udział 3 osobowe drużyny. I etap polega na napisaniu testu z wiedzy o starożytności.
Serdecznie zapraszam do udziału zainteresowane drużyny.
K.Milcarek-Mróz
Informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie http://www.lo6.resman.pl/w-czym-mozesz-sie-wykazac/konkurs-kultury-antycznej.php

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

plakat Olimpiada

 

 

Zapraszamy do udziału w olimpiadzie w dniu 28.11.2019 r. o godzinie 8:50.

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować do p. Janusza Wróbla i p. Adrianny Wanic do 26.11.2019 r.

Uczestnicy olimpiady zobowiązani są do posiadania legitymacji PCK (opłata roczna 3zł)

Spotkanie z rodzicami

Spotkanie wychowawców klas z rodzicami odbędzie się 4 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30.

Zapraszamy

Konkurs #cojaczytam

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu #cojaczytam! 


Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat. Nad zespołami liczącymi od 3 do 5 osób opiekę ma sprawować ich opiekun – nauczyciel, wychowawca lub bibliotekarz. 

Zadanie konkursowe to przeprowadzenie kampanii promującej czytelnictwo i udokumentowanie jej w mediach społecznościowych.

Uczestnicy realizują zadanie i dokumentują je w mediach społecznościowych, które doskonale znają. Podczas pracy nad projektem trenują kreatywność, odpowiedzialność, systematyczność, konsekwentność oraz – przede wszystkim – promują czytelnictwo (zarówno tradycyjne, jak i cyfrowe) w najbliższym otoczeniu rówieśniczym, rodzinie i w lokalnej społeczności.

Formularz konkursowy będzie otwarty od 16 września do 16 listopada 2019 roku. W tym czasie opiekunowie zespołów mogą nadsyłać zgłoszenia – gotowe projekty z wszystkimi przygotowanymi materiałami oraz danymi uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który znajdą Państwo tutaj: wolnelektury.pl.

Zachęcamy również do zapisania się do newslettera konkursowego – jego subskrybenci otrzymują dodatkowe wskazówki i materiały pomocnicze (np. związane z prawem autorskim, źródłami wolnej kultury itd.) drogą mailową. Zapisy tutaj: wolnelektury.pl/newsletter.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.