MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Zapraszamy na Karnawałowy Bal Pokoleń

karnawalowybalpokolen500Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić

 

na Karnawałowy Bal Pokoleń

 

organizowany przez Radę Rodziców

przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie

oraz Fundację Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego,

który odbędzie się

14 lutego 2020 r.

w Hotelu Villa Riviera w Rzeszowie.

Rozpoczęcie balu o godz. 19.00

Przewodnicząca Rady Rodziców                Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
         Elżbieta Misiewicz                                       Piotr Wanat

 

W programie:

Pokaz tańca towarzyskiego
Aukcja na rzecz szkoły
Mini recital w wykonaniu uczniów szkoły

Czytaj więcej: Zapraszamy na Karnawałowy Bal Pokoleń

Jak wyznaczać i osiągać cele - dr Tomasz Hermaniuk

tomasz hermaniuk 572x393

Podczas szkolenia prowadzonego przez Pana dr Tomasza Hermaniuka w dniu 8.11.2019 r., uczniowie z Koła Wiedzy Psychologicznej zdobyli wiedzę na temat skutecznej realizacji celów metodą SMART. Dziękujemy!
Pan Tomasz Hermaniuk jest doktorem ekonomii, właścicielem firmy Nextep, wykładowcą Katedry Marketingu i Przedsiębiorczości na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Spotkanie zorganizowała Dorota Rakocy, pedagog szkolny.

 

heraDSCN6244 1

Rzeszowskie Igrzyska Ratownicze

igrzyska ratownicze

Mamy przyjemność ogłosić, że już 21.02.2020 odbędzie się II edycja Rzeszowskich Igrzysk Ratowniczych!❤ 🚑

Chcielibyśmy ponownie przybliżyć Wam ideę  konkursu odbywającego się w I LO w Rzeszowie.
Wychodzimy z inicjatywą promowania pierwszej pomocy wśród młodzieży i zachęcania do jej udzielania. Robimy to w formie zawodów między drużynami z rzeszowskich szkół i nie tylko! Impreza kierowana jest do wszystkich chętnych osób z Rzeszowa i okolic. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z improwizowanymi zdarzeniami zaczerpniętymi z życia codziennego w formie scenek. Każda z nich będzie oceniana przez sztab ratowników medycznych a także wykwalifikowanych ratowników KPP. Zawodnicy będą musieli wykazać się wiedzą w zakresie pierwszej pomocy, a także dobrą współpracą w drużynie oraz sprytem i pomysłowością 😉 W imprezie weźmie udział ok 150 osób. Oprócz uczniów wezmą też udział nauczyciele! Ich umiejętności również będą sprawdzone chcemy zaszczepić w uczestnikach myśl, że pomaganie jest fajne! Serdecznie zachęcamy do dołączania do wydarzenia, pozostania z nami na dłużej i śledzenia nas w mediach społecznościowych!

Konkurs Wiedzy o Antyku

kariatydyW poniedziałek 4 listopada 2019 roku o godzinie 14.20 w sali nr 12 odbędzie się I etap Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej. W konkursie mogą brać udział 3 osobowe drużyny. I etap polega na napisaniu testu z wiedzy o starożytności.
Serdecznie zapraszam do udziału zainteresowane drużyny.
K.Milcarek-Mróz
Informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie http://www.lo6.resman.pl/w-czym-mozesz-sie-wykazac/konkurs-kultury-antycznej.php

Konkurs "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej"

8 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”. Miał on na celu upamiętnienie 450. rocznicy powstania Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Kilkudziesięciu uczniów miało okazję zaprezentować swoją wiedzę z zakresu okoliczności uchwalenia polsko – litewskiej unii realnej oraz symboli, historii oraz zasad funkcjonowania Unii Europejskiej.

Konkurs został zorganizowany dzięki wykorzystaniu platformy Kahoot!.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Bartosz Łapkowski

2. Karol Hodur

3. Karolina Kapusta

4. Katarzyna Kiebała

5. Cezary Krata.

Zarówno zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Konkurs "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej"

Wyjazd do Lwowa

Wyjazd do Lwowa 28-29 października dostarczył nam wielu ciekawych wrażeń. Pomimo długiego oczekiwania na przekroczenie granicy, humor nam dopisywał. Nasz pobyt we Lwowie zaczęliśmy “wspinaczką” na kopiec Unii Lubelskiej, z którego roztaczał się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Następnie udaliśmy się do polskiej świetlicy we Lwowie. Przekazaliśmy jej opiekunom książki, gry i przybory szkolne ufundowane dzięki zbiórce zorganizowanej przez Międzyszkolne Koło Pomocy Kresom. Dzieci lekko speszone izmieszane naszym tłumnym przybyciem ofiarowały nam słodkie upominki oraz własnoręcznie zrobione kwiaty. Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Katedry Łacińskiej, dzielnicy jak i katedry ormiańskiej oraz kościoła bernardynów. Po grupowym zwiedzaniu każdy z uczestników mógł indywidualnie rozkoszować się urokami miasta. Wyjątkową popularnością cieszył się sklep ze słodyczami Roshen. Wieczorem wszyscy zmęczeni intensywnym dniem udaliśmy się do wyjątkowo ładnego hotelu. W gościnnych progach Domu Pielgrzyma przywitano nas ciepłą obiadokolacją, po której udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Rankiem uraczono nas pysznym domowym śniadaniem. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim. Modlitwą oraz symbolicznym światełkiem upamiętniliśmy wybitnych Polaków pochowanych w tym miejscu oraz Obrońców Lwowa, tzw. Orlęta Lwowskie. Wielkie wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki wizyta w więzieniu na Łąckiego, w miejscu gdzie znajdowała się katownia NKWD i gdzie Sowieci zamordowali wielu Polaków i Ukraińców. Kolejnym punktem naszej wycieczki było spacer po starówce a następnie wejście do wspaniałej Kaplicy Boimów. Na końcu odwiedziliśmy Kościół Dominikanów. Nasz przewodnik był bardzo charyzmatyczny i szybko złapaliśmy z nim wspólny język. Cała wycieczka zakończyła się długim staniem na granicy i krótkim powrotem do Rzeszowa. Przygodą mogliśmy się cieszyć dzięki Gildii Miłośników Nauki a w historię Kresów i Lwowa wprowadzał nas pan Dariusza Zięba.

Oskar Dorbrzniecki kl. 2f

Serdecznie dziękujemy społeczności 1 Liceum za zbiórkę, dzięki której zakupiliśmy 100 zniczy na Cmentarz Łyczakowski i złożyliśmy ja na grobach wybitnych Polaków m.in. Marii Konopnickiej, Stefana Banacha czy Gabrieli Zapolskiej oraz grobach powstańców styczniowych i listopadowych, a także na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zbiórka pozwoliła nam również zakupić wiele pomocy naukowych dla młodzieży ze świetlicy polskiej we Lwowie. Bardzo dziękuję za hojność i wsparcie.

K.Milcarek-Mróz

Lwów 1Lwów 2Lwów 3Lwów 4Lwów 5Lwów 9

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

plakat Olimpiada

 

 

Zapraszamy do udziału w olimpiadzie w dniu 28.11.2019 r. o godzinie 8:50.

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować do p. Janusza Wróbla i p. Adrianny Wanic do 26.11.2019 r.

Uczestnicy olimpiady zobowiązani są do posiadania legitymacji PCK (opłata roczna 3zł)

XVI Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego

Zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich do wzięcia udziału w trzyetapowej XVI Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Celem olimpiady jest propagowanie wiedzy na temat kultury, literatury, geografii i języka państw angielskiego obszaru językowego, rozwijanie uzdolnień uczniów, pobudzanie twórczego myślenia, zachęcanie do współzawodnictwa, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, a także lepsze przygotowanie uczniów do nauki w szkołach wyższych oraz udostępnienie szerokiej oferty kursów, szkoleń i studiów podyplomowych.

Zgłoszenia przyjmowane są przez dziennik elektroniczny do piątku, 29 listopada 2019 r. do p. prof. Leszka Posiewały.

Proszę o podanie następujących danych:
imię / nazwisko / klasa / adres e-mail

Więcej szczegółów: wseh.pl/pl/page/olimpiady-i-konkursy

Etap I – 18 grudnia 2019 r. – godz. 11.00 – w szkole
Etap II – 29 lutego 2020 r. – godz. 11.00 – w Bielsku-Białej
Etap III – 28 marca 2020 r. – godz. 10.00 – w Bielsku-Białej

Podziękowania

Gorąco dziękujemy Wszystkim, którzy okazali serce i hojność wspierając leczenie podopiecznych „Felineusa” i „Majki”.

Razem udało nam się zebrać 600 złotych, które w całości przekazaliśmy na konto fundacji.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie:)

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.