MOTTO TYGODNIA 
Tempora mutantur,
et nos mutamur in illis.
"Czasy się zmieniają
i my się wraz z nimi zmieniamy."
Przysłowie łacińskie
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Zimowa rewizyta w Hamburgu

wacek

Dnia 24 listopada uczniowie naszego liceum wraz z Profesor Iloną Miś oraz Profesorem Wacławem Wałachem w ramach wymiany z Gymnasium Finkenwerder ruszyli w daleką drogę do Hamburga.

hamb1
Zanim dotarliśmy do drugiego największego miasta w Niemczech, spędziliśmy kilka godzin w Berlinie. Tam zwiedziliśmy między innymi Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy a spacerując wzdłuż ulicy Unter den Linden podziwialiśmy wiele innych zabytków stolicy Niemiec .
Podczas naszego 4-dniowego pobytu w Hamburgu zapoznaliśmy się z niemieckim systemem nauczania, realizując przy tym projekt „Okno na świat”.

hamb4

Czytaj więcej: Zimowa rewizyta w Hamburgu

Koło Wiedzy Psychologicznej w Laboratorium Badania Świadomości

DSCN479523.11.2018 r., w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uczestniczyliśmy w zajęciach z zakresu psychologii poznawczej i eksperymentalnej. Mowa była o śnie i snach. W Laboratorium Badania Świadomości, jedna z uczennic poddana była badaniu EEG, a badanie to, pod opieką pracownika UJ przygotowywały inne uczennice naszego koła. Obserwowaliśmy pracę mózgu naszej koleżanki. Badanie EEG stosuje się m.in. w diagnozowaniu i monitorowaniu zaburzeń snu. Rozmawialiśmy też ze studentami IPS o kołach naukowych. Dziękuję za pomoc w opiece nad młodzieżą Pani profesor Beacie Ćwik. Dziękuję młodzieży za wartościowo spędzony czas i super postawę.

Dorota Rakocy, prowadząca Koło Wiedzy Psychologicznej

 

DSCN4784

Wyprawa na Słowację w ramach projektu "Szlakiem karpackich ziół"

1

W poniedziałek, 5.11.2018r. o godzinie 8:00 uczniowie z naszej Szkoły wraz z opiekunkami (p. I. Piatczyc i p. G. Gniewek)spotkali się na zbiórce, a o 8:30 zaczęła się dwudniowa wycieczka na Słowację, mająca na celu poznanie flory i fauny pogranicza oraz integrację uczniów 1 LO z nastolatkami ze słowackiego liceum.

Po przyjeździe na Słowację, około godziny 11:00, nasi uczniowie z chęcią i widoczną sympatią przywitali nowych kolegów i koleżanki ze Svidnika. Pierwszym punktem wycieczki był wyjazd do Muzeum Sarisske w Bardejowie, w którym uczniowie mieli okazję zobaczyć przeróżne okazy owadów, roślin, a także wiele gatunków zwierząt. Po wyjściu z muzeum Słowaccy uczniowie pomogli naszym kolegom i koleżankom odnaleźć się na rynku w Bardejowie i poznać jego zakamarki. Potem wspólnie udali się na obiad do jednej z lokalnych restauracji. Po dniu pełnym wrażeń i ciekawych doświadczeń kulturowo – językowych dotarli do pensjonatu gdzie po zakwaterowaniu czekały ich zabawy i gry integracyjne, w których uczniowie podzielili się na grupy mieszane i uczyli się wzajemnie języka polskiego i słowackiego, np. zioła to byliny, kolczyki to náušnice, skarpetki to ponožky a cynamon to škorica zaś szminka to rúž, chłopak to frajer. Po zabawie wspólnie udali się na kolację.

5

 

Czytaj więcej: Wyprawa na Słowację w ramach projektu "Szlakiem karpackich ziół"

Próba chóru!!!

Zapraszam na próbę chóru, która odbędzie się 28.9.18 (piątek) o godz. 10.50 w sali nr 10. 

K.Milcarek-Mróz

Dom tymczasowy dla kotów Koci Łapci

kotyPan Maciej Kosiorowski dał w swoim domu schronienie sześćdziesięciu niechcianym kotom. Zadanie to jest dodatkowo utrudnione ze względu na niepełnosprawność Pana Macieja (brak lewej ręki) oraz niewystarczające na utrzymanie, zarówno siebie jak i swoich pupili, dochody.

Opiekun kotów zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w zapewnieniu im koniecznych do życia produktów, takich jak żwirek, karma (głównie mokra), poduszki, kołdry, koce i ręczniki. Koty te w szczególności lubią mokrą karmę Winston, Sensitive, Junior, Kitty (czarne saszetki) oraz Felix.

Dla osób chętnych istnieje także możliwość zaadoptowania potrzebującego miłości kotka.kot1
Ludzi dobrego serca, którzy pragną wspomóc Pana Macieja prosimy o przynoszenie produktów do biblioteki szkolnej, gdzie zostanie umiejscowione przeznaczone na ten cel pudło.

Koci Łapci facebook.com/kocilapci.rzeszow

Maciej Kosiorowski, tel. 739 602 077

Z podziękowaniami za poświęcony czas
Wiktoria Janusz, kl. 1 a

Konkurs Fizyczny Lwiatko' 2019

 Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko" 2019,

który   odbędzie się 25 marca 2019 r. 

Patronami konkursu są Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne - Oddział Krakowski. 
Na stronie internetowej konkursu www.lwiatko.org są dodostępne bezpłatnie zestawy zadań oraz broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w ramach "rozgrzewki".

Zgłoszenia i opłatę konkursową 9 zł proszę kierować do nauczyciela fizyki A. Błahut. Termin zgłoszeń do końca stycznia.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.