MOTTO TYGODNIA 
Tempora mutantur,
et nos mutamur in illis.
"Czasy się zmieniają
i my się wraz z nimi zmieniamy."
Przysłowie łacińskie
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Obchody Święta Niepodległości w I LO

8 listopad 2018 - przed szkołą zgiełk. "Państwa Centralne przegrywają wojnę!" "Rada Regencyjna ogłasza niepodległość Polski!" Takie radosne wiadomości ogłaszali wchodzącym do naszej szkoły pewna urocza dama i jej towarzysz rozdając najnowsze wydanie dziennika "Monitor" z dnia 7 października 1918. Stało się tak, gdyż I Liceum przeniosło się wówczas do owych jesiennych dni sprzed stu lat. Tego dnia na korytarzach królowały garnitury, kapelusze, długie suknie i perłowe naszyjniki. O szczególnej rocznicy przypominały nie tylko stroje uczniów, ale też biało-czerwone dekoracje wykonane przez członków Sekcji Dekoracyjnej pracujących w pocie czoła pod okiem Weroniki Borowiec. Sprzedawane były również wykonane przez uczniów kotyliony. Cały dochód z nich (620 zł) został przekazany na konto fundacji Kresy w potrzebie - Polacy Polakom. Kilka klas miało również możliwość wysłuchania wykładu przedstawiciela fundacji pana Wiesława Leszko, który przybliżył ciężką sytuację w jakiej znajdują się nasi rodacy zamieszkujący dawne ziemie II Rzeczpospolitej. Zwieńczeniem tego dnia był Test Wiedzy o Niepodległości przygotowany przez Tymona Kosiorowskiego. Zwycięzcą został Mateusz Ochab.

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości w I LO

Wojewódzki konkurs antynikotynowy

Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w Wojewódzkim Konkursie na plakat z hasłem antynikotynowym, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zagrożeń wynikających z biernego i czynnego palenia. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie plakatu promującego zdrowy styl życia, wolny od uzależnień. Każda praca powinna mieć swój tytuł i być przygotowana w formacie A 3 / A 2. Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu. Prace konkursowe wraz z drukami zgód i oświadczeń, proszę złożyć u pedagoga szkolnego do 10.05.2019 r.
Dorota Rakocy
Regulamin.pdf
Załącznik1.docx
Załacznik2.odt
Załacznik3.odt

Zapraszamy 29 września!

Uroczystość Jubileuszu 360-lecia istnienia Szkoły,
29 września 2018 r.

10.00 Msza Św. w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, w koncelebrze Księży Absolwentów Szkoły.

11.00 Uroczystości jubileuszowe w Kinie Zorza:
• ceremonia przekazania sztandaru szkoły,
• przemówienie Dyrektora Szkoły,
• wystąpienie Wojewody Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty,
• prezentacja o szkole,
• część artystyczna,
• film o ks. Józefie Hermanie Osińskim.

12.30 Zwiedzanie szkoły i okolicznościowych wystaw:
• wystawa poświęcona ks. Józefowi Osińskiemu, s. 24 i 25,
• zwiedzanie Szkolnej Izby Tradycji,
• odsłonięcie kamienia pamiątkowego z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości,
• wspólna fotografia okolicznościowa.
Poczęstunek na dziedzińcu szkoły.

Sukces Weroniki Wojturskiej - absolwentki ILO! Gratulujemy!

Ośmioro wybitnych studentów reprezentujących różne obszary nauki oraz sztuki nagrodzono w piątek w Warszawie. Konkurs Studencki Nobel organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

W kategorii Nauki Społeczno-ekonomiczne Studenckiego Nobla otrzymała Weronika Wojturska, studentka IV roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. "Projekt naukowy, który zrealizowałam (...) dotyczył zagadnienia komparatystycznego i interdyscyplinarnego związanego z dziedziną prawa medycznego" Reprezentowała UW na 24th World Congress on Medical Law w Tel Avivie, gdzie otrzymała nagrodę Young Scientist Award za wybitną pracę badawczą z zakresu prawa medycznego.

weronika wojturska

Otrzymaliśmy od Weroniki bardzo ciepły list z podziękowaniem dla naszej szkoły "za wspaniałe wykształcenie na poziomie licealnym, które pozwoliło rozwinąć skrzydła i wpłynęło na osiągnięcia, które odnoszę dzisiaj,  jako studentka IV roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim". Cieszymy się Twoim sukcesem i życzymy następnych!

 

Twoje zdrowie, Twój wybór 2019

Wakacje już za kilka dni więc trzeba zadbać o naszą formę i zdrowe odżywianie.
4 czerwca 2019 roku w naszej szkole po raz IV odbyła się
Konferencja "Twoje zdrowie, Twój wybór". 
Dodatkowe foto w galerii...

003Mogliśmy posłuchać wykładów pani mgr Pauliny Tumidajewicz z Centrum Leczenia Uzależnień oraz Pani dietetyk dr Barbary Piekło, od których dowiedzieliśmy się wiele interesujących i przydatnych wskazówek.

Czytaj więcej: Twoje zdrowie, Twój wybór 2019

Wręczenie nagród

18 czerwca 2019 roku odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie Konkursu Fotograficznego "Zioła w obiektywie". Konkurs organizowany był przez I Liceum w Rzeszowie w ramach mikroprojektu: SZLAKIEM KARPACKICH ZIÓŁ- W POSZUKIWANIU TELEKIAE SPECIOSAE. Partner mikroprojektu Gimnazjum DH w Svidniku na Słowacji.
Mikroprojekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020".

9

Nagrodzone prace można zobaczyć TUTAJ

Czytaj więcej: Wręczenie nagród

Próba chóru!!!

Serdecznie zapraszamy uczniów na pierwszą próbę chóru, która odbędzie się 21.09.2018 (piątek). Próba rozpocznie się o godzinie 11.45 w sali nr 39. Osoby zapisane od chóru, a także chętne aby się włączyć do wspólnego śpiewu serdecznie zapraszamy!!!

Maturzysto powalcz o "Maturę na 100%"

Matura na 100Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w Projekcie „Matura na 100 Procent”. Organizatorom przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne. Celem projektu jest kształtowanie i wspieranie rozwoju przyszłych elit naszego kraju poprzez utworzenie systemu wieloletnich stypendiów oraz przez nagrody rzeczowe. Ma to być dodatkową motywacją do nauki dla młodzieży potrafiącej sprostać ponadprzeciętnym wyzwaniom edukacyjnym.

Regulamin.pdf

Lekcja anatomii

Już niebawem, bo 14 stycznia rozpoczną się zapisy na doroczną „Anatomię Na Start”.


Z tego tytułu chcemy przekazać garść informacji dla zainteresowanych uczniów.
O co chodzi?
„Anatomia Na Start” to pokazowa lekcja anatomii, poprowadzona specjalnie dla was przez członków Stowarzyszenia IFMSA i Koła Anatomicznego. Obie organizacje działają przy Uniwersytecie Rzeszowskim i to właśnie tam odbędą się (16 lutego) zajęcia. Potrwają one od 9 do 14, a zakończą się „szpilkami”.
Jak się zapisać?
Wystarczy wejść na fanpage całej akcji, facebook.com/ANATOMIANASTARTrzeszow. To na nim już 14 stycznia zostanie udostępniony formularz Google, który należy wypełnić (bardzo starannie) i przesłać przed upłynięciem terminu (21 stycznia). Po tym czasie zostanie on zamknięty, a zgłoszenia zweryfikowane. Jako, że miejsc jest tylko 30 decydować będą kolejność zgłoszeń oraz uzasadnienie napisane przez uczestnika. Potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty przyślemy mailem, na którego należy odpisać w ciągu 2 dni. Jeśli nie dostaniemy potwierdzenia udziału przekażemy szansę komuś innemu. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do pisania wiadomości na fanpage, odpowiemy i pomożemy ;)
Gotowi? START!

Bal Jubileuszowy

Informujemy, że ze względów organizacyjnych zakończono przyjmowanie zgłoszeń na Bal Jubileszowy.

Jednocześnie wszystkich zgłoszonych zapraszamy i życzymy dobrej zabawy!

STUDIUJ ANTROPOLOGIĘ W JĘZYKU ANGIELSKIM

kul

 

Zapraszamy na spotkanie z profesor Anną Kawalec, które odbędzie się 25 lutego o godzinie 12.35 w sali 39. Spotkanie dotyczyć będzie nowego kierunku Applied Anthropology, który od tego roku zostanie uruchomiony na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Studia w całości będą prowadzone w języku angielskim. Jest to kierunek interdyscyplinarny obejmujący obszary nauk humanistycznych, społecznych, filozofii, przyrodniczych, ekonomicznych, prawnych i sztuki.

Zapisy na spotkanie w sekretariacie albo u p. Michała Żarskiego.
Zachęcamy szczególnie uczniów klas maturalnych!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.