MOTTO TYGODNIA 
 Omne ignotum pro magnifico.
"Wszystko, co nieznane,
wydaje się wspaniałe."
 Publius Cornelius Tacitus

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Wyprawa na Słowację w ramach projektu "Szlakiem karpackich ziół"

1

W poniedziałek, 5.11.2018r. o godzinie 8:00 uczniowie z naszej Szkoły wraz z opiekunkami (p. I. Piatczyc i p. G. Gniewek)spotkali się na zbiórce, a o 8:30 zaczęła się dwudniowa wycieczka na Słowację, mająca na celu poznanie flory i fauny pogranicza oraz integrację uczniów 1 LO z nastolatkami ze słowackiego liceum.

Po przyjeździe na Słowację, około godziny 11:00, nasi uczniowie z chęcią i widoczną sympatią przywitali nowych kolegów i koleżanki ze Svidnika. Pierwszym punktem wycieczki był wyjazd do Muzeum Sarisske w Bardejowie, w którym uczniowie mieli okazję zobaczyć przeróżne okazy owadów, roślin, a także wiele gatunków zwierząt. Po wyjściu z muzeum Słowaccy uczniowie pomogli naszym kolegom i koleżankom odnaleźć się na rynku w Bardejowie i poznać jego zakamarki. Potem wspólnie udali się na obiad do jednej z lokalnych restauracji. Po dniu pełnym wrażeń i ciekawych doświadczeń kulturowo – językowych dotarli do pensjonatu gdzie po zakwaterowaniu czekały ich zabawy i gry integracyjne, w których uczniowie podzielili się na grupy mieszane i uczyli się wzajemnie języka polskiego i słowackiego, np. zioła to byliny, kolczyki to náušnice, skarpetki to ponožky a cynamon to škorica zaś szminka to rúž, chłopak to frajer. Po zabawie wspólnie udali się na kolację.

5

 

Czytaj więcej: Wyprawa na Słowację w ramach projektu "Szlakiem karpackich ziół"

Warsztaty w Hotelu Blue Diamond 7.02.

07.02.19 wyjazd na warsztaty.
Program:
8:20 zabranie grupy z Rzeszowa – parking ROSIR ul. Pułaskiego 
9.00 – 14.00  Warsztaty w Hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi.
Opiekun Gabriela Gniewek i Iwona Piatczyc.

Dom tymczasowy dla kotów Koci Łapci

kotyPan Maciej Kosiorowski dał w swoim domu schronienie sześćdziesięciu niechcianym kotom. Zadanie to jest dodatkowo utrudnione ze względu na niepełnosprawność Pana Macieja (brak lewej ręki) oraz niewystarczające na utrzymanie, zarówno siebie jak i swoich pupili, dochody.

Opiekun kotów zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w zapewnieniu im koniecznych do życia produktów, takich jak żwirek, karma (głównie mokra), poduszki, kołdry, koce i ręczniki. Koty te w szczególności lubią mokrą karmę Winston, Sensitive, Junior, Kitty (czarne saszetki) oraz Felix.

Dla osób chętnych istnieje także możliwość zaadoptowania potrzebującego miłości kotka.kot1
Ludzi dobrego serca, którzy pragną wspomóc Pana Macieja prosimy o przynoszenie produktów do biblioteki szkolnej, gdzie zostanie umiejscowione przeznaczone na ten cel pudło.

Koci Łapci facebook.com/kocilapci.rzeszow

Maciej Kosiorowski, tel. 739 602 077

Z podziękowaniami za poświęcony czas
Wiktoria Janusz, kl. 1 a

Konkurs Fizyczny Lwiatko' 2019

 Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko" 2019,

który   odbędzie się 25 marca 2019 r. 

Patronami konkursu są Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne - Oddział Krakowski. 
Na stronie internetowej konkursu www.lwiatko.org są dodostępne bezpłatnie zestawy zadań oraz broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji konkursu. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w ramach "rozgrzewki".

Zgłoszenia i opłatę konkursową 9 zł proszę kierować do nauczyciela fizyki A. Błahut. Termin zgłoszeń do końca stycznia.

Obchody Święta Niepodległości w I LO

8 listopad 2018 - przed szkołą zgiełk. "Państwa Centralne przegrywają wojnę!" "Rada Regencyjna ogłasza niepodległość Polski!" Takie radosne wiadomości ogłaszali wchodzącym do naszej szkoły pewna urocza dama i jej towarzysz rozdając najnowsze wydanie dziennika "Monitor" z dnia 7 października 1918. Stało się tak, gdyż I Liceum przeniosło się wówczas do owych jesiennych dni sprzed stu lat. Tego dnia na korytarzach królowały garnitury, kapelusze, długie suknie i perłowe naszyjniki. O szczególnej rocznicy przypominały nie tylko stroje uczniów, ale też biało-czerwone dekoracje wykonane przez członków Sekcji Dekoracyjnej pracujących w pocie czoła pod okiem Weroniki Borowiec. Sprzedawane były również wykonane przez uczniów kotyliony. Cały dochód z nich (620 zł) został przekazany na konto fundacji Kresy w potrzebie - Polacy Polakom. Kilka klas miało również możliwość wysłuchania wykładu przedstawiciela fundacji pana Wiesława Leszko, który przybliżył ciężką sytuację w jakiej znajdują się nasi rodacy zamieszkujący dawne ziemie II Rzeczpospolitej. Zwieńczeniem tego dnia był Test Wiedzy o Niepodległości przygotowany przez Tymona Kosiorowskiego. Zwycięzcą został Mateusz Ochab.

Czytaj więcej: Obchody Święta Niepodległości w I LO

Wojewódzki konkurs antynikotynowy

Serdecznie zapraszam uczniów do udziału w Wojewódzkim Konkursie na plakat z hasłem antynikotynowym, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zagrożeń wynikających z biernego i czynnego palenia. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie plakatu promującego zdrowy styl życia, wolny od uzależnień. Każda praca powinna mieć swój tytuł i być przygotowana w formacie A 3 / A 2. Proszę zapoznać się z regulaminem konkursu. Prace konkursowe wraz z drukami zgód i oświadczeń, proszę złożyć u pedagoga szkolnego do 10.05.2019 r.
Dorota Rakocy
Regulamin.pdf
Załącznik1.docx
Załacznik2.odt
Załacznik3.odt

Zapraszamy 29 września!

Uroczystość Jubileuszu 360-lecia istnienia Szkoły,
29 września 2018 r.

10.00 Msza Św. w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby, Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, w koncelebrze Księży Absolwentów Szkoły.

11.00 Uroczystości jubileuszowe w Kinie Zorza:
• ceremonia przekazania sztandaru szkoły,
• przemówienie Dyrektora Szkoły,
• wystąpienie Wojewody Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty,
• prezentacja o szkole,
• część artystyczna,
• film o ks. Józefie Hermanie Osińskim.

12.30 Zwiedzanie szkoły i okolicznościowych wystaw:
• wystawa poświęcona ks. Józefowi Osińskiemu, s. 24 i 25,
• zwiedzanie Szkolnej Izby Tradycji,
• odsłonięcie kamienia pamiątkowego z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości,
• wspólna fotografia okolicznościowa.
Poczęstunek na dziedzińcu szkoły.

Zbieramy nakrętki dla Emilki

Zachęcamy do włączenia się do akcji zbiórki nakrętek. Na klasę, która uzbiera ich najwięcej, czeka nagroda. Konkurs potrwa do piątku przed feriami.
Tutaj obietnica nagrody
Więcej informacji znajdziecie u Zuzanny Lamers i Karoliny Burz z klasy 3a.

0001 1

Mikołajki

mikołaj

 

Samorząd Uczniowski nie zapomniał o jednym z najważniejszych dni w roku. Nie ważne ile mamy lat, każdy z nas z wielką niecierpliwością oczekuje świętego Mikołaja! A już jutro w naszej szkole będzie ich baaardzo dużo.

W trakcie całego dnia obowiązuje akcja PRZEBRANY = NIEPYTANY! Ubierzcie czapkę Mikołaja, czerwony płaszcz, siwą brodę i świętujcie razem z nami! Wykażcie się kreatywnością, bo najbardziej niezwykłe przebrania na pewno będą docenione!

 

Próba chóru!!!

Serdecznie zapraszamy uczniów na pierwszą próbę chóru, która odbędzie się 21.09.2018 (piątek). Próba rozpocznie się o godzinie 11.45 w sali nr 39. Osoby zapisane od chóru, a także chętne aby się włączyć do wspólnego śpiewu serdecznie zapraszamy!!!

Lekcja anatomii

Już niebawem, bo 14 stycznia rozpoczną się zapisy na doroczną „Anatomię Na Start”.


Z tego tytułu chcemy przekazać garść informacji dla zainteresowanych uczniów.
O co chodzi?
„Anatomia Na Start” to pokazowa lekcja anatomii, poprowadzona specjalnie dla was przez członków Stowarzyszenia IFMSA i Koła Anatomicznego. Obie organizacje działają przy Uniwersytecie Rzeszowskim i to właśnie tam odbędą się (16 lutego) zajęcia. Potrwają one od 9 do 14, a zakończą się „szpilkami”.
Jak się zapisać?
Wystarczy wejść na fanpage całej akcji, facebook.com/ANATOMIANASTARTrzeszow. To na nim już 14 stycznia zostanie udostępniony formularz Google, który należy wypełnić (bardzo starannie) i przesłać przed upłynięciem terminu (21 stycznia). Po tym czasie zostanie on zamknięty, a zgłoszenia zweryfikowane. Jako, że miejsc jest tylko 30 decydować będą kolejność zgłoszeń oraz uzasadnienie napisane przez uczestnika. Potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty przyślemy mailem, na którego należy odpisać w ciągu 2 dni. Jeśli nie dostaniemy potwierdzenia udziału przekażemy szansę komuś innemu. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do pisania wiadomości na fanpage, odpowiemy i pomożemy ;)
Gotowi? START!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.