MOTTO TYGODNIA 
Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit.
"Nie było wielkiego geniuszu
bez domieszki szaleństwa."
 Seneka Młodszy, De tranquillitate animi 17.10

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

Archiwum wiadomości

office365info

Opłatek Matlański 2018

oplatek maltanski

W naszej szkole odbywa się zbiórka produktów na Opłatek Matlański. Z zakupionych przez klasy 1 LO rzeczy będą zorganizowane paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z rejonu.
Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów  za ogromne zaangażowanie większości klas i włączenie się  w tą  szlachetną akcję - jedną z wielu organizowanych w naszej szkole.
Jednocześnie informuję, że zakupione produkty można jeszcze przynosić do sali nr 13 do końca listopada.
I.Piatczyc

Mistrzostwa Rzeszowa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

mistrzostwa

Zapraszamy do udziału w mistrzostwach Rzeszowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody odbędą się 6 lutego 2019 (środa) na stoku w Strzyżowie. Zgłoszenia do 31 stycznia u nauczycieli wf-u.
Koszt 25zł + karnety we własnym zakresie.

Olimpiada Medialna

omLogoW roku szkolnym 2018/19 będzie miała miejsce kolejna, ósma już edycja Olimpiady Medialnej. Harmonogram i regulamin Olimpiady znajdują się na stronie http://olimpiada-medialna.edu.pl/

Zawody szkolne odbędą się 27 listopada 2018 roku o godz. 11.00 w sali informatycznej.

Małgorzata Byszuk

Te uczucia – konkurs

"Kiedy usiłujemy ukryć nasze najskrytsze uczucia, zdradzamy się całym sobą."
/Frank Herbert – Diuna/

19225059 2022579607962207 3558643991691831120 n

 

Pedagog szkolny zaprasza uczniów do udziału w XVII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym INNE SPOJRZENIE – „Co nam w duszy gra – paleta uczuć i emocji”. Przed przygotowaniem prac konkursowych proszę zapoznać się z regulaminem. Prace wraz ze zgodą (druk w regulaminie) proszę składać u pani pedagog Doroty Rakocy w terminie do 30.01.2019 r.
Regulamin i szczegółowe informacje znajdują się na stronie: INNE SPOJRZENIE

Moja historia to Niepodległa - świętujemy 100 rocznicę Niepodległości Polski

moja niepodległaNie było jej a jest. Polska! Sto lat temu powróciliśmy na mapy Europy. Po 123 latach niewoli Polska staje się wreszcie krajem niepodległym! Jesteśmy! Gen wolności, patriotyzmu i odwagi nigdy w nas nie umarł.
Dzisiaj, po 100 latach od tamtej chwili, zadajemy sobie pytania jacy my dzisiaj jesteśmy i jakie są dla nas zadania?
My kontynuujemy dzieło niepodległości, dalej mamy takie same cele. Nie zmieniliśmy się, cały czas jesteśmy Narodem, który umiłował sobie wolność i niepodległość.
Dlatego historia, naszego kraju, narodu i nas samych zamyka się w słowie - Niepodległość.
Jako Samorząd Pierwszego Liceum w Rzeszowie stawiamy sobie za cel godne uczczenie tej niezwykłej rocznicy. Zaplanowaliśmy dwudniowe obchody (8-9 listopada), które mają przybliżyć Wam historię naszego kraju. Postaramy cofnąć się do tamtych listopadowych wydarzeń z 1918. Razem chcemy świętować naszą Niepodległość!
Przed nami m.in. Wielki Test o Niepodległości, akcja charytatywna "Pamiętamy i pomagamy!" - pomoc rodakom na Kresach, wykład prof. Grzegorza Ostasza, debata historyczna, wspólne śpiewy patriotyczne, akcja "ubiorem przenosimy się do 1918 roku" oraz wiele innych wydarzeń.
W wydarzeniu facebookowym "Moja historia to Niepodległa" będziemy przedstawiać Państwu szczegółowo  punkty z programu obchodów!
 
Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie organizowane przez Wojewodę Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz I LO w Rzeszowie odbędą się 11 listopada w Rzeszowie. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą Świętą w Kościele Farnym, następnie uczestnicy przejdą na Plac Farny przed Pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli. Po obchodach oficjalnych, w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się koncert „Polska Niepodległa” (11 listopada o godz. 14.30). Ponieważ nasza szkoła w tym roku włącza się w oficjalne obchody, nie będzie w I LO corocznej Biesiady Patriotycznej.
Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych uroczystościach wszystkich uczniów szkoły i mieszkańców naszego województwa. Świętujmy wspólnie 100. rocznicę odzyskania Niepodległości.

Konkurs "Jestem OK! - Nie Biorę"

 
Zapraszam uczniów do udziału w XIII edycji konkursu na plakat pod nowym hasłem "Jestem OK! - Nie Biorę" dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego. Proszę o złożenie prac do 23.01.2019 r. wraz ze zgodą.

Regulamin konkursu >>> TUTAJ <<<

Dorota Rakocy, pedagog szkolny

Ferie na sportowo

1

Zapraszamy uczniów I Liceum na wyjazd narciarsko-snowbordowy.
Termin 10-14.02.2019
. Miejsce zakwaterowania Rytro 300 Pensjonat Sport Szok jazda na stokach Kluszkowce (1 dzień), Wierchomla (3 dni), Jaworzyna Krynicka (1 dzień).
Cena 790 zł obejmuje transport, zakwaterowanie, wyżywienie, karnety.
Zapisy u nauczycieli wf-u z zaliczką 200 zł, do 20 stycznia.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z wcześniejszych wyjazdów 

Rytro 2017
Rytro 2018

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

pck

W dniu 30 listopada (piątek) na lekcji 3, w sali nr 14, odbędzie się etap szkolny XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK. 
Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli biologii do 29 listopada. 

Koordynator Olimpiady
Ewa Świdrak

Anglia - Walia 2019

Zebranie dla rodziców (i chętnych uczniów) w sprawie wyjazdu do Anglii i Walii (27.05-01.06.2019) odbędzie się w najbliższy wtorek, tj. 20 listopada o godzinie 17.30 w sali nr 39. Spotkanie poprowadzi p. Andrzej Dawid, przedstawiciel firmy Concept Tours 3.0 - organizator wyjazdu.

Są jeszcze wolne miejsca. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Gabriela Gniewek

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.