MOTTO TYGODNIA 
 Fama crescit eundo.
"Plotka rośnie, rozchodząc się."
Vergilius "Aeneis" IV, 174-175
 
 
 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

Działalność charytatywna

Kilometry Caritas - wrzuć złotówkę!!!

caritas logo W ramach akcji Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączamy się do zbiórki złotówek dla niepełnosprawnych.

Od dzisiaj każda klasa ma za zadanie uzbierać jak największą liczbę złotówek. Na zwycięską klasę czeka nagroda. 

Akcję rozpoczynamy 06 kwietnia i potrwa do 22 kwietnia 2016. 25 kwietnia odbędzie się komisyjne liczenie złotówek i ogłoszenie zwycięskiej klasy. Prosimy o włączenie w akcję wszystkich chętnych, którzy pragną pomagać niepełnosprawnym!!!

Czytaj więcej: Kilometry Caritas - wrzuć złotówkę!!!

Pomoc dla "Kundelka"

kundel„Dorzuć się na karmę“
26. lutego rozpoczęliśmy w naszej szkole zbiórkę pieniędzy dla rzeszowskiego schroniska „Kundelek“. Akcja będzie trwać do 27. marca. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznej karmy dla psów. Zbiórkę koordynuje p. B. Ostasz i p. M. Wyganowska.
Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu.
Każda złotówka sie liczy!
Dziękujemy!

Zbieramy prezenty dla dzieci w ramach Opłatka Maltańskiego

opł maltańskiW dniach od 13 do 28 listopada w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka zabawek, książek, kosmetyków dla dzieci w ramach Opłatka Maltańskiego.
Zwracamy się do Was o pomoc w stworzeniu paczek dla dzieci i młodzieży z rodzin najuboższych. Potrzebne są: zabawki, maskotki, przybory szkolne, książki, bajki, kosmetyki do pielęgnacji ciała.
Wszystkie zebrane rzeczy muszą być nowe. Zachęcamy do wsparcia. Przygotujmy prezenty dla dzieci w gronie klasowym lub z grupą przyjaciół. Przyniesione rzeczy prosimy zostawiać w bibliotece szkolnej w dniach od 13 do 28 listopada 2017 r. 

Czytaj więcej: Zbieramy prezenty dla dzieci w ramach Opłatka Maltańskiego

Zbieraliśmy z pompą!

akcja Zbiórka z pompą27 października 2018 roku na rzeszowskich Bulwarach odbyła się "Zbiórka z pompą" czyli akcja charytatywna, w czasie której były zbierane fundusze na Fundację Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas akcji mieszkańcy Rzeszowa ustanowili rekord Polski w ilości osób robiących pompki przez minutę - 126 osób przez minutę robiło pompki na scenie na Bulwarach. Akcja została zorganizowana przez uczniów naszej szkoły Jakuba Beresia i Oskara Dobrzenieckiego z klasy 1f, którzy w ramach projektu "Zwolnieni z teorii" postanowili zrobić "Zbiórkę z pompą". Uczniowie nie tylko pozyskali sponsorów, uzyskali patronaty, zaangażowali władze miasta, jak również zachęcili mieszkańców miasta do licznego stawienia się na Bulwarach rzeszowskich. Akcję prowadził radny miasta Rzeszowa pan Waldemar Wywrocki.

Czytaj więcej: Zbieraliśmy z pompą!

Nowa inicjatywa "Serce dla Afryki"

Z inicjatywy Pana Prof. Czyża uczniowie I LO zdecydowali się podjąć dzieło ,,Adopcja Serca''. Jest to rodzaj materialnej pomocy ubogim dzieciom z krajów trzeciego świata. Jej celem jest umożliwienie wybranemu dziecku dostępu do edukacji. Przebieg takiej adopcji jest bardzo prosty, wystarczy zebrać odpowiednią sumę pieniędzy (koszt rocznego utrzymania dziecka w przedszkolu lub szkole to tylko 400 zł) i przekazać pracującym tam misjonarzom. Taka kwota wystarczy, by zapewnić wybranemu dziecku dostęp do edukacji oraz posiłku podczas zajęć szkolnych. W tym roku pomagamy dzieciom mieszkającym w Senegalu. W pomoc zaangażowali się uczniowie klas : 1a, 1e, 1f, 2a, 2f, 3b, 3e, co umożliwiło zebranie kwoty równej 940 zł. Klasa 2a wykazała się szczególną szlachetnością, gdyż jej uczniowie zebrali kwotę pozwalającą na samodzielną adopcję.

Gorąco wszystkich zapraszamy na wędrówkę serc po zapomnianym lądzie, nie bądź egoistą, pomagaj :))

001b003b

Zbiórka na Koci Łapci - dziękujemy!

Czesław Niemen już w 1967 r. śpiewał w Sopocie, że "ludzi dobrej woli jest więcej...". Patrząc na poświęcenie i oddanie Pana Macieja Kosiorowskiego w opiece nad bezdomnymi kotami można przekonać się, że wyśpiewane wówczas słowa przekładają się, oprócz wzniosłych idei, również na pozornie drobne sprawy.

Oddany opiekun zwierząt, którego działalność była już przybliżana na stronie internetowej szkoły, poprosił uczniów oraz nauczycieli I LO o wsparcie jego domu tymczasowego dla kotów - Koci Łapci. Na odzew nie trzeba było długo czekać. W szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na zakup karmy oraz żwirku dla kotów Pana Macieja, w wyniku której zebrano 300 zł.
Kwotę przekazano w całości ośrodkowi, a faktura z rozliczeniem została opublikowana na Facebooku domu dla kotów. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie i wsparcie szlachetnej idei pomocy porzuconym zwierzętom!

Koty Pana Macieja stale wymagają należytej opieki i troski, dlatego zachęcamy do wspomagania wysiłku ludzi dobrej woli z domu Koci Łapci i wspierania przytułku! Link do strony fb: https://www.facebook.com/kocilapci.rzeszow/

kotki pomoc kotki pomoc 2 kotki pomoc 3

kotki pomoc 4 kotki pomoc 5 

Spotkanie Szkolnego Koła Caritas!

caritasSzkolne koło Caritas w I LO w Rzeszowie zaprasza wszystkich wolontariuszy na spotkanie, które odbędzie się 16.11.2015 (poniedziałek) o godzinie 11.40 w sali nr 49. W czasie spotkania wybierzemy przewodniczącego SKC. Serdecznie zapraszamy!

Prof.K.Milcarek-Mróz, prof. I.Micał

Zbiórka darów na Opłatek Maltański

opłatek maltańskiW dniach od 3 do 21 października 2016 roku w I LO odbyła się zbórka zabawek, artykułów szkolnych, książek i bajek dla dzieci, kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz słodyczy. Wszystkie zebrane dary trafią do paczek dla dzieci zaproszonych na Opłatek Maltański. zbiórka opłatek maltański

Opłatek Maltański jest to kolacji wigilijna dla osób ubogich, samotnych, niepełnosprawnych, z rodzin wielodzietnych, walczących z trudnościami życia. W tym roku do stołu wigilijnego zaprosimy 100 osób, są to osoby z Parafii Garnizonowej przy której działa nasz oddział oraz dzieci z rodzinami ze Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej przy ul. Jałowego w Rzeszowie.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji.

Kinga Skowronek i Katarzyna Milcarek-Mróz

Czytaj więcej: Zbiórka darów na Opłatek Maltański

Podziękowania za wsparcie akcji "Opłatek Maltański"

oplatek maltanski

"Nigdy nie wolno zapomnieć, że w dusze młodzieży można tylko to wszczepić, co się pragnie, aby tam na zawsze pozostało."
François Fénelon
Dziękujemy koleżankom i kolegom z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie za wrażliwość, bezinteresowną chęć czynienia dobra, pomoc i wsparcie naszej akcji - Opłatek Maltański 2018! Nasi wolontariusze odebrali od uczniów dary do paczek świątecznych dla dzieci. Młodzież zbierała artykuły szkolne oraz małe co nieco dla najmłodszych gości Opłatka Maltańskiego. Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi nie pozostało obojętnych i przyłączyło się do akcji.
Podziękowania kierujemy również do dyrekcji za możliwość przeprowadzenia zbiórki.


Przedstawiciele Maltańskiej Służby Medycznej

Zjazd Jubileuszowy Szkolnych Kół Caritas!

poczet mszaW dniach 12-13 września 2015 r.odbył się się Ogólnopolski Jubileuszowy Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas (SKC) z 22 diecezji w Polsce – łącznie dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży z opiekunami i księżmi asystentami.

Ok. 30 uczniów z naszej szkoły wraz z dyrekcją i opiekunami Caritas również brało udział w Zjeździe Jubileuszowym. Młodzież z I LO aktywnie włączyła się w organizację Zjazdu. Uczennice i uczniowie z kl.1a i 3e asystowali w poczcie sztandarowym przy sztandarze Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Uczennica z kl. 1b śpiewała psalm podczas niedzielnej Mszy Św.

Czytaj więcej: Zjazd Jubileuszowy Szkolnych Kół Caritas!

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.