MOTTO TYGODNIA 
Scire volunt omnes,
studiis incumbere pauci.
"Wszyscy chcą wiedzieć, poświęcić się
nauce nieliczni."

 

I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

im. ks. Stanisława Konarskiego

35-030 Rzeszów; 3-go Maja 15

tel. 17 748 28 20  fax. 17 748 28 30

pierwsze w mediach 3

mscloudlogofanpage 1lo

kanal youtube 175

bip190

Archiwum wiadomości

office365info

// SUKCESY SZKOŁY //

Wojewódzki Konkurs Retoryczny o tematyce biologicznej "Chronię środowisko i klimat"

W dniu 28.12.2020 w Urzędzie Marszałkowskim miało miejsce podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Retorycznego o tematyce biologicznej "Chronię środowisko i klimat", organizowanego przez Urząd Marszałkowski we współpracy z Związkiem Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” w Świlczy.
Dwie uczennice naszej szkoły zostały uhonorowane -  Wiktoria Mularska z klasy 2ds zajęła III miejsce Patrycja Wójcik z klasy 2bg otrzymała wyróżnienie.

Nauczycielką uczennic jest p. E. Kiełbasa.

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy konkursu "Wychowankowie I Gimnazjum w walce o niepodległą Polskę"

21 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie „Wychowankowie I Gimnazjum w Rzeszowie w walkach o niepodległą Polskę w latach 1914 – 1921”. Był on jednym z działań podjętych w ramach projektu „Rzeszów swoim bohaterom” sfinansowanym w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Konkurs stanowił doskonałą okazję na przypomnienie sylwetek najwybitniejszych wychowanków naszego Liceum. Spośród uczniów klas drugich i trzecich najlepsi okazali się uczniowie klasy 2 ag, którzy zajęli pięć czołowych lokat i zostali nagrodzeni przez pana Dyrektora. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

lista1

ba

Sukces w Olimpiadzie Geograficznej

geografia

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2a Nikodem Wanat awansował do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej.

Opiekunem ucznia jest p. prof. Iwona Łuka.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie I LO w Olimpiadach COPTIOSH

16 grudnia zakończył się dwutygodniowy maraton Ogólopolskich Olimpiad COTIOSH, Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Ogólopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie. Z przyjemnością informujemy o zakwalifikowaniu się do kolejnych etapów następujących uczniów:

OOWH

 

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Katarzyna Kiebała (3b), Julia Janda (3a), Aleksander Oleszek (2ag), Julia Wiater (2ag), Julia Pudło (2ag), Kornelia Wilk (2ag), Aleksandra Warchoł (2ag), Bartosz Łapkowski (2ag), Patrycja Brodzik (2ag), Karolina Gudz (2bg).

Opiekunami olimpijczyków są: prof. Piotr Wanat i prof. Wojciech Pietryka.

 

OOWH

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Katarzyna Kiebała (3a), Sylwia Bastrzyk (3a), Kornelia Wilk (2ag).

Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

 

OOWoP

 

 

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie do etapu okręgowego zakwalifikowały się Julia Wiater (2ag ) i Partycja Brodzik (2ag).

Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

 

 

OOWH

 

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Julia Janda (3a), Mateusz Kulig (2ag) .

Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

 

OOWoUE

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Katarzyna Kiebała (3b), Kornelia Wilk (2ag), Mateusz Kulig (2ag), Aleksandra Warchoł (2ag), Julia Janda (3a).

Opiekunem jest prof. Wojciech Pietryka.

 

OOWH

 

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Historycznej do etapu okręgowego zakwalifikowała się Emilia Wieczorek.

Opiekunem jest prof. Marcin Świętoń.

 

OOWoUE

 

 

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Julia Janda (3a), Katarzyna Kiebała (3b), Kornelia Wilk (2ag), Mateusz Kulig (2ag), Korneliusz Kozak (3a).

Opiekunem olimpijczyków jest prof. Wojciech Pietryka.

 

Wszystkim uczestnikom i osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu serdecznie gratulujemy. Szczególne podziękowania składamy głównemu organizatorowi szkolnych etapów olimpiad prof. Wojciechowi Pietryce. 

 

 

Mateusz Grendys Mistrzem Polski w judo!!!

Uczeń naszego liceum Mateusz Grendys z klasy 1b zdobył Mistrzostwo Polski w judo w kategorii wagowej do 66 kg na Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek, które odbyły się w miniony weekend w Poznaniu. W zawodach wzięło udział 459 zawodników. W wadze Mateusza startowało 64 judoków, w drodze po złoty medal zwyciężył sześć pojedynków. Judoka na co dzień trenuje w Klubie Sportowym UKJ Millenium Rzeszów pod okiem trenera Piotra Majchera.

judo 2

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

Czytaj więcej: Mateusz Grendys Mistrzem Polski w judo!!!

Kolejny sukces ucznia I LO

fundusz dzieci

Miło nam poinformować, że kolejny uczeń naszej szkoły Szymon Urbanek z kl. 2 ag został stypendystą naukowym Programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W jego ramach zostanie otoczony opieką naukową, będzie miał nieodpłatny dostęp do warsztatów, zajęć, wystaw i koncertów. Życzymy ciekawych wyzwań i wytrwałości w pracy.

Szymonowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy.

Uczniowie I LO zwycięzcami wojewódzkiego konkursu "Solidarność 1980-2020"

gra solidarnośćMiło     nam     poinformować,   że   uczniowie    naszej   szkoły  zwyciężyli  w wojewódzkim  konkursie na projekt gry planszowej  dla dzieci, młodzieży i rodzin pt. „Solidarność 1980-2020. Pokolenia” zorganizowanym przez Wojewodę Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratora Oświaty we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Regionem Rzeszowskim NSZZ „Solidarność”.

Zespół składający się uczniów klasy 2 ag:

Aleksandra Oleszka, Bartosza Łapkowskiego, Julii Wiater, Mateusza Kuliga i Emilii Wieczorek  zwyciężył  w kategorii gra dla dzieci 10+.

Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Uczniowie I LO zwycięzcami wojewódzkiego konkursu "Solidarność 1980-2020"

Sukces w Olimpiadzie Języka Niemieckiego

niemieckiMiło nam poinformwać, że Hanna Milke z klasy 2dg zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego.

Opiekunem uczennicy jest prof. W. Wałach.

Gratulujemy!

Sukces w Olimpiadzie Filozoficznej

Z radością informujemy, że uczeń klasy 2filozofiaag - Szymon Urbanek zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej.

Opiekunem ucznia jest prof. Michał Żarski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie I LO w XLVII Olimpiadzie Historycznej

ohl

Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Historycznej dla szkół ponadpodstawowych organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne zakwalifikowani zostali:

Cezary Krata z kl. 3 b, Nikodem Wanat z kl. 2 as, Katarzyna Kiebała z kl. 3 b, Julia Wiater z kl. 2 ag, Szymon Czechowicz z kl. 2 ag, Jakub Marek z kl. 3 b, Jakub Zając z kl. 2 as oraz Emilia Wieczorek z kl. 2 ag.

Opiekunami uczniów są: prof. Tadeusz Ochenduszko, prof. Wojciech Pietryka i prof. Marcin Świętoń.

Serdecznie gratulujemy.

Uczniowie I LO w XIX edycji Olimpiady Znajomości Afryki

afryka logo

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego XIX Olimpiady Znajomości Afryki organizowanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zakwalifikowani zostali Mateusz Kulig z kl. 2ag i Nikodem Wanat z kl. 2as.

Opiekunem uczniów jest prof. Marcin Świętoń.

Serdecznie gratulujemy.

1 Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie

Copyright © 2015. All Rights Reserved.